Lankytinos vietos Taline

Talinas – vienas iš gražiausių Baltijos šalių miestų ir Estijos pasididžiavimas. Sostinė per ilgus gyvavimo metus patyrė daug: karus, užėmimus, bombardavimus... Tačiau net ir sunkiausiais laikais išliko Estijos prekybos, susisiekimo, mokslo bei kultūros centras. Nors Talinas ir priklauso Baltijos šaliai, architektūra ir gyvenimo ritmas skiriasi nuo Latvijos ar Lietuvos miestų. Tam didelę įtaką jau nuo seniai darė Skandinavijos šalys. Žmonės iš Danijos, Suomijos bei Švedijos dar XIII amžiuje pradėjo keltis į Estijos sostinę. Tyrinėdami miestą rasite daugybė kitų šalių pėdsakų: išskirtinė senamiesčio architektūra, istoriniai paminklai, muziejai. Žinoma, skirtumą galima įžvelgti ne tik pastatuose, bet ir kasdieniame estų gyvenime, kuris teka labiau Skandinavijos, o ne Baltijos šalių ritmu.

Lankytinos vietos Taline

Keliaujate į Estijos sostinę Taliną? Jūsų laukia šimtai pramogų ir linksmybių, atnešiančių vienus iš geriausių prisiminimų. Ne tik smagybės lydės visą kelionę, bet ir daugybė intriguojančių objektų. Talino įžymios vietos garsėja visame pasaulyje. Nepraleiskite progos pamatyti pačias įdomiausias! Lankomiausios vietos Taline yra išsidėsčiusios daugiausiai miesto centre. Vadinasi, toli klaidžioti neteks. O jei ir sumanysite pasižvalgyti atokiau nuo centro, viešasis transportas nenuvils. Kad lengviau nuspręstumėte, kur apsilankyti, toliau pateikiame keletą pasiūlymų.

Ką pamatyti Taline?

  • Toompea pilis (Tompėjos pilis) – viduramžių pilis, kuri nuo seno saugoja šimtus Talino paslapčių. Čia karo metais laikyti kaliniai, o per pokarį slėpdavosi maištaujantis jaunimas.
  • Jegalos krioklys (est. Jägala juga) – vienas iš didžiausių krioklių ne tik Estijoje, bet ir visoje Europoje. Žiemą dalis krioklio užšąla, todėl vaizdas primena ledo pasaką.
  • Kadriorgo rūmai – prabangūs rūmai, pastatyti Rusijos imperatorei Jekaterinai I. Vieta pasižymi įmantriomis dekoracijomis bei prabanga. Šiuo metu čia veikia muziejus ir meno parodos.
  • Talino Aleksandro Neviškio soboras – nors patys estai nevienareikšmiškai vertino šią vietą dėl glaudaus ryšio su Rusijos imperija, pastatas pakeri. Įspūdį daro spalvos, raižiniai, prabangios dekoracijos ir įmantrios mozaikos.
  • Švč. Mergelės Marijos katedra – įspūdinga katedra, kurioje laidoti krašto didikai. Šiuo metu čia vyksta pamaldos bei reziduoja Talino arkivyskupas.

Skrydžiai į Taliną

Skrydžiai iš Talino