Talino centras

Ar kada svajojote aplankyti žavingą Estiją? O gal jau ne kartą čia buvote? Vienu ar kitu atveju niekada nevėlu atvykti dar ne kartą! Šalis saugo gilią istoriją, pasakiškus miestus ir užburiančią gamtą... Bet atvykus į užsienio valstybę, svarbiausia pamatyti sostinę. Talinas jūsų nenuvils. Tai yra vienas iš gražiausių Baltijos šalių miestų, kurio gatvės mena skirtingų kultūrų pėdsakus. Miestas jau nuo seniai skirstomas į tris istorines dalis:

  • Katedros kalva (Toompea) – čia prieš daugelį metų veikė senasis valdžios centras. Dabar vieta mažai kuo skiriasi, nes čia veikia pagrindinės valstybinės valdymo institucijos.
  • Senamiestis – Talino senamiestis yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai yra išskirtinė vieta, išlaikiusi Hanzos miesto stilių.
  • Estų miestas – netoliese senamiesčio įsikūrusi dalis. Ji tokį pavadinimą gavo dėl to, jog joje gyventojų dauguma buvo estai. Skamba šiek kiek keistai? Taip buvo todėl, kad tada daugumą Talino gyventojų sudarė Baltijos vokiečiai.

Talino centras

Talinas skamba įdomiai? Juk vos per vieną apsilankymą pamatysite ir sužinosite daugybę intriguojančių miesto paslapčių. Jei nežinote, nuo ko pradėti šią įsimintiną kelionę, siūlome pirmiausiai pažinti Talino centrą. Čia rasite daugiausiai lankomų vietų, išskirtinius muziejus, žaliuojančius parkus, kavines bei kas naktį atgyjantį naktinį gyvenimo ritmą. Talino centro plotas aprėpia istoriškai svarbias vietas: Talino rotušę, Toompea pilį, miesto sieną, Estijos nacionalinę operą, televizijos bokštą, Kiek in de Kök muziejų bei daugelį kitų stebinančių objektų. Pasižymėkite įdomiausias vietas žemėlapyje ir tikrai nepaklysite pačioje kelionėje! Žinoma, ištyrinėjus miesto istoriją, leiskitės į milžiniškus prekybos centrus. Talino prekybos centrai patogiai išdėstyti pagrindinėse gatvėse, tad juos per kelias minutes pasieksite pėsčiomis arba viešuoju transportu. Be to, centre jus pasitiks atskiros gatvės, kuriose rasite daugiausiai mažas parduotuves ir didžiuosius prekybos centrus. Tad leiskite sau nevaržomai mėgautis atostogomis Taline!

Skrydžiai į Taliną

Skrydžiai iš Talino