Talino muziejai

Bėgant metams, Estijos sostinė Talinas ne kartą keitėsi. Kitų šalių puldinėjimai, karai, pergalės, valdžių kaita, okupacijos. Visai tai paliko žymų pėdsaką krašto istorijoje. Jei planuojate aplankyti šį išskirtinį Baltijos šalių miestą, stenkitės kuo geriau pažinti krašto istoriją. Pats Talinas atrodo lyg tikras parodos eksponatas po atviru dangumi, o atrasti skirtingus laikmečius padės čia esantys muziejai. Turtinga Estijos ir pačio Talino istorija atsiskleidžia daugybėje skirtingų muziejų, meno galerijose bei parodose. Prieš pradėdami šią nepamirštamą kelionę pasižymėkite įdomiausias vietas, kurias norėsite pamatyti!

Talino muziejai

Talinas garsėja dėl išskirtinės istorijos. Tad būtina ją pažinti. O kur geriau tai padarysite, jei ne muziejuose! Juk mieste rasite dešimtis senų ir vis besikuriančių naujų muziejų, todėl pats laikas imti rašiklį į rankas ir pradėti sąrašą! O kad būtų lengviau, čia rekomenduojame vienus iš įdomiausių:

  • Talino jūrų muziejus – vienas iš didžiausių ir pats populiariausias muziejus Estijoje. Jis mena ilgaamžes šalies jūrininkystės tradicijas. Per ilgus gyvavimo metus keitėsi parodų vietos. Šiuo metu muziejus išsidėstęs per kelis pastatus. Viename iš jų įrengtas Talino laivų muziejus.
  • Talino miesto muziejus – muziejuje saugomų eksponatų kolekcija siekia dar XIII amžių ir tęsiasi iki šių dienų. Čia turėsite progą pamatyti ir išgirsti skirtingų laikmečių istoriją.
  • Šv. Mikalojaus bažnyčia ir muziejus – muziejuje eksponuojami Estijos dailės ir meno dirbiniai nuo viduramžių iki moderniųjų laikų. Išskirtinę atmosferą kuria Šv. Mikalojaus bažnyčia – viena iš seniausių šalyje.
  • Petro Didžiojo namai – tai seniausias muziejus Taline. Jame eksponuojama išskirtinė Rusijos caro Petro I ir jo žmonos Jekaterinos I daiktų kolekcija.
  • Kiek in de Kök muziejus – vieta, kuri jus nuneš į gilius viduramžius bei leis pažvelgti į tolimą ateitį. Muziejaus eksponatai atspindi ryškiausius Estijos istorijos momentus nuo 1219 metų ir tęsiasi ateityje – iki pat 2219 m.!

Skrydžiai į Taliną

Skrydžiai iš Talino