Talino senamiestis
Talinas – žavingas miestas, kurį puošia šimtai senovinių stogų, pasakiško grožio bažnyčios ir kiti architektūros šedevrai. Talino žemėlapis išraizgytas jaukiomis gatvėmis ir žaliuojančiomis gamtos oazėmis. Skamba kerinčiai... Tačiau niekas nepaneigs, jog bene gražiausios vietos išsidėstė spalvingame Talino senamiestyje. Statytas nuo XIII iki XVI amžiaus senamiestis buvo vienas iš pagrindinių Hanzos prekybos centrų. Todėl iki šių dienų išlikusi išskirtinė ir Baltijos šalims nebūdinga architektūra. O pats senamiestis įtrauktas į UNESCO Pasaulio saugomų objektų sąrašą. Čia iškyla didinga Toompea kalva. Anot legendos, ji buvo supilta kaip kapas mitiniam estų herojui Kalevui. Nežinia, kas slypi po šia vieta, tačiau panorama, atsiverianti nuo kalvos viršaus, pakeri... Talinas matomas lyg ant delno, atskleisdamas gražiausias vietas. Pamatykite patys ir pažinkite įdomiausias bei gražiausias Estijos sostinės vietas.
Talino senamiestis
Talino senamiesčio plotas saugo vienas iš išskirtiniausių miesto ir visos Estijos vietų. Senovinė architektūra leis pažvelgti į viduramžių gyvenimo būdą, o svaiginantys vaizdai, atsiveriantys nuo Toompea kalvos, sužavės net visko mačiusius keliautojus. Pasinerkite į jaukumu ir istorija alsuojantį Talino senamiestį ir būtinai aplankykite.
Lankytinos vietos Talino senamiestyje:
- Senasis Tomas – tai turbūt vienas iš žymiausių viso Talino simbolių. Tai – vėjarodis, esantis ant Talino rotušės bokšto. Anot legendos, teigiama, kad Tomas buvo ištikimas miesto sargas.
- Bažnyčios – Talinas gali didžiuotis multikultūrine atmosfera. Tai rodo daugybė skirtingų maldos namų. Čia rasite daugiau negu 20 bažnyčių, sinagogų, mečečių ir kitokių religinėms apeigoms skirtų vietų. Be to, didžioji dalis jų išsidėsčiusi pačioje senamiesčio širdyje.
- Šv. Katerinos vienuolynas – tai seniausias išlikęs pastatas Taline, kurio istorija siekia net 1246 metus! Čia gyveno dominikonų vienuoliai, o dabar pastatas tapo muziejumi.
- Talino miesto vartai – kadangi Taliną jau seniai nuolat atakavo priešai, buvo įsakyta sukurti gynybos planą, kurio dalimi tapo šie vartai. Viduramžiais miestas turėjo pačią stipriausią gynybos sistemą visoje Šiaurės Europoje. Įdomu, jog Talino vartai būdavo uždaromi kasdien devintą valandą vakaro, o tiems, kas nespėdavo grįžti namo, grėsė kalėjimas.