Gyvenimas Taline

Gyvenimas kitoje šalyje yra rimtas iššūkis, kai keičiame ne tik gyvenamąją vietą, bet ir žmones, darbą. Nauja aplinka, nežinoma kalba, kitoks ritmas – visa tai gąsdina. Bet nepabūgus laukia neįtikėtini nuotykiai ir neįkainojama patirtis. Estijos sostinė Talinas – ne išimtis. Miestas nuolat plečiasi ir vystosi, kuriasi naujos įmonės bei steigiamos tarptautinių kompanijų būstinės. Nenuostabu, jog judant tokiu greičiu, miestas sulaukia didelio užsieniečių dėmesio. Lietuvos gyventojai irgi noriai renkasi karjerą ir gyvenimą kurti būtent čia. Talinas yra puiki vieta tobulėti. Bet verta atsižvelgti į tam tikras detales, galinčias daryti įtaką sprendimui. Pavyzdžiui, klimatas. Kadangi Estija yra šiauriausia Baltijos šalių valstybė, oras šiek tiek vėsesnis negu Lietuvoje. Sostinėje gyvena 445 480 gyventojų. Talino gyventojai yra labai įvairūs, nes tik pusę jų sudaro estai, 38 % rusai, 3,4 % ukrainiečiai ir 5,3 % kitų tautybių žmonės. Čia lengva susikalbėti estiškai, angliškai, rusiškai, suomiškai ir net vokiškai! Talinas – tai ne tik šauni vieta gyventi, bet ir pažinti įvairias kultūras.

Gyvenimas Taline

Gyvenimas Talino mieste skamba šauniai: senovinis senamiestis, modernūs nauji rajonai, plačios galimybės ir novatoriški sprendimai. Tačiau kėlimasis į kitą šalį yra svarbus žingsnis ir jam pasiryžti reikia daug laiko. Todėl skirkite ne vieną savaitę apsvarstyti šį sprendimą. Puikus būdas įsitikinti, ar tikrai norite gyventi Taline, – praleisti čia atostogas! Taip geriau pažinsite kultūrą ir miesto ritmą bei pajusite, ar vieta jus traukia, ar ne. Žinoma, atsižvelkite į kitus svarbius aspektus. Vienas iš jų – pragyvenimas. Pagal 2018 metų duomenis pragyvenimas Taline yra 10,74 % brangesnis negu Lietuvoje. Bet vidutinis atlyginimas siekia 983,69 Eur. Naujai pradžiai svarbu gyvenamoji vieta. Jei ieškote buto, pateikiame vidutines nuomos kainas:

Nuoma Taline:

  • vieno kambario butas centre 466,67 €,
  • vieno kambario butas toliau nuo centro 332,42 €,
  • trijų kambarių butas centre 737,50 €,
  • trijų kambarių butas toliau nuo centro 523,91 €.

Kaip matote, kainos nesikandžioja ir mažai skiriasi nuo mūsų sostinės Vilniaus. Jei planuojate ilgam likti Taline, tikėtina, kad dairotės nuolatinės gyvenamosios vietos. Todėl toliau tam pateikiame vidutines butų kainas.

Butai Taline:

  • vieno kvadratinio metro kaina buto centre 2 363,94 €,
  • vieno kvadratinio metro kaina buto toliau nuo centro 1 535,00 €.

Skrydžiai į Taliną

Skrydžiai iš Talino